Biela je už od nepamäti považovaná za ľahko kombinovateľnú farbu. Biela kuchyňa alebo biela spálňa – to všetko vidíme na sociálnych sieťach, v časopisoch o bývaní aj v televízii. Svoju prvú priečku si drží a nič ju len tak nevyhodí zo sedla. Je to základná farba, nie je ňou čo pokaziť. Interiéry ktoré sú ladené do biela sú opticky väčšie a pôsobia otvorenejšie, vzdušne. Ak je byt malý alebo ste zdedili garzónku, môžete do nej vniesť aj pestré farby ale nezabudnite vždy pridať aj bielu. Nemusí to vyzerať ako v sterilnom prostredí lebo aj táto farba má svoje odtiene a pravidlá kombinovania. S čiernou to bude asi príliš ostrá kombinácia, ale s takým drevom alebo farbami ako zelená či zlatá je to veľmi efektná variácia. Skúste tvoriť základ z nej a potom už len pridať farebné doplnky, vankúše a dekorácie – aj tieto veci robia domov domovom. V základe platia jednoduché pravidlá, biela ide proste ku všetkému!

kuchyňa

Biely nábytok je asi tá najjednoduchšia voľba ak ideme zariaďovať. S leskom alebo bez lesku, s úchytkami alebo na stene…možností je viacero. V bytovom dizajne už nejaký ten rôčik panuje minimalizmus, ale tie trendy ktoré sa s ním miešajú sú až extravagantné. To už nie je iba jednoduchosť, ak sa zmieša so štýlmi ako glamour alebo boho či urban.

spalna

Všetky tieto trendy sa tak navzájom križujú, že už nie je možné definovať o aký presne štýl ide. Ak ladíme spáľňu do krémovobielej tak volíme doplnky bud strieborné, chrómové alebo zlaté. A výsledok bude vyzerať viac ako luxusne. Niekedy stačia aj lacnejšie kúsky a priestor sa zmení na nepoznanie. Biela posteľ, nočné stolíky a komoda by mali byť v rovnakej farbe a približne rovnakom dekore, zvyšok už môže pôsobiť aj eklekticky. Zariaďujeme podľa toho čo sa nám páči a aká je naša predstava. Nemusíme kopírovať časopisy ale je dobré sa nimi inšpirovať. Je v nich veľa dobrých nápadov aj na DIY projekty a na fotkách už je vidieť viualizíciu, akú možno v hlave nevieme poskladať.