Digitalizácia a robotizácia je budúcnosťou zrejme všetkých odvetví. Jej úlohou je hlavne urýchlenie procesov, zníženie fyzickej záťaže ľudí a mnohé ďalšie. Digitalizácia je proces pri ktorom je človeku nápomocná technika a rôzne programy. Smart prepojenia a virtuálne rozhranie dáva možnosť voľnosti a okamžitej interakcie kdekoľvek na svete. Je jedným z nových a neustále sa vylepšujúcich prostriedkov na pomoc a odbremenenie od ťažkej či namáhavej práce ľudí. Ruka v ruke s digitalizáciou sa pripája robotizácia. Kým digitalizácia zastrešuje výpočty, kontrolu a dodržiavanie protokolov v procesoch, robotizácia má priamy a kontaktný dosah. Chápeme to ako fyzický kontakt. Napríklad pri potrebe absolútne presnej práce. Robotizácia je iba ďalším krokom k odbremeneniu človeka od priamej fyzickej záťaže.

digitalizácia a automatizácia sa už deje

Zrejme najlepším príkladom odvetvia, kde ľudia manuálne pracujú a okrem fyzického výkonu je potrebné zachovať aj absolútnu presnosť protokolov a postupov s dokonalým prehľadom o každej položke, dostávame sa do logistiky. Denný prísun tovarov môžeme rátať na tisíce, rovnako denný odchod alebo zapracovanie tovarov do evidencie. Prenosy a uskladnenia obalových materiálov a to je iba zlomok celého prepravného procesu. V týchto miestach má skutočne digitalizácia aj robotizácia zmysel. S klasickými kartónovými škatuľami to ale asi nepôjde. Ak sa chceme priblížiť moderným trendom, potrebujeme moderné obaly, ktoré spĺňajú kritériá pre tieto vylepšenia.

inovácie máme na dosah ruky už dnes

Opäť si zadáme príklad a tým je ktp box. Jedná sa o verziu pôvodného typu boxu avšak je to niečo úplne iné. Vďaka dvojitému dnu tlmí nárazy oveľa viac a zabraňuje tak hluku v sklade. Je odolnejší a má vyššiu životnosť. Jeho hrany sú zaoblené a pripravené na prácu v automatizovanom sklade. Je vhodný na podporu digitalizovaných riešení do skladov. Má vysokú nosnosť a čo je tiež dôležité – je vyrábaný z vysokokvalitného recyklovaného materiálu. Pod značkou kvality a overenej istoty.