Pokiaľ sa na tému výber dverí do interiéru pozrieme aspoň trošku do hĺbky, tak zbadáme, že na výber je pomerne veľa novších, zaujímavejších a praktickejších možností, než len siahnuť po klasike. Každopádne na klasických dverách rozhodne nie je nič zlého, no rozhodne nás svojimi vlastnosťami oslovia aj posuvne sklenene dvere.
Skúsme si preto charakterizovať formu dverí s posuvným otváraním, ktoré ako už asi tušíte, prinesú do interiéru viaceré sympatické stránky.
Ako prvá stránka nás napadne šetrenie priestoru a uvoľnenie miesta.Vstup do miestnosti, moderný interiér.jpg

  • Predstavte si otváranie klasických krídlových dverí. Vždy sme museli počítať s priestorom navyše najmä kvôli z tohto pohľadu obšírnemu otváraniu. Ak bol konkrétny priestor menších rozmerov, efekt pôsobil zbytočne stiesnene. Naopak s posuvnými dverami je táto nevýhoda minulosťou, nakoľko tie sa otvoria praktickým odsunutím nabok.

Ďalšou vlastnosťou, ktorá stojí za zmienenie je takisto jednoduchá manipulácia.

  • Aj táto hrá v prípade komfortne zariadeného interiéru celkom podstatnú stránku. Otváranie klasických dverí síce nie je nijak zvlášť obtiažne, ale s posuvnými dverami to ide ešte ľahšie. Respektíve ešte pohodlnejšie a tichšie. Žiadna kľučka tu nebude potrebná, len funkčný koľajnicový systém a následné zasúvanie ako po masle.

Dvere, kovová kľučka na dverách.jpg
Štýlový dizajn a prepúšťanie svetla do miestností

  • Táto charakteristika je priama najmä vtedy, ak sa v prípade posuvných dverí rozhodneme pre ich moderné a stále populárnejšie zhotovenie zo skla. Celý atmosféra v priestoroch bude odľahčená, miestnosť bude pôsobiť väčším dojmom a bude kvalitne osvetlená z dôvodu, že sklenený materiál prirodzene prepúšťa svetlo.
  • V tomto prípade ale máme na výber medzi čírym alebo matným sklom, výnimkou nie sú ani úpravy ako pieskovanie či napr. grafická potlač.
  • Bezpečnosť takýchto dverí spĺňa prísne normy a sú vyrábané zo špeciálneho tvrdeného skla, ktoré je veľmi odolné.