Určite ste sa už stretli so situáciou, keď ste potrebovali uskladniť niečo vlhké alebo kondenzujúce, prípadne otekajúce. KLT prepravky sú tým pravým riešením. Ako príklad pre článok sme vybrali prepravky od spoločnosti PK Group SLOVAKIA pre ich vysokú kvalitu, odolnosť a ďalšie vlastnosti, ktoré im dávajú dlhú životnosť a spĺňajú smernice VDA.

Plastové KLT v prepravky sa vyznačujú hladkým dnom, sú vybavené otvormi pre odtok kvapalín (vody) podľa smernice VDA pre klasifikáciu v BG 4.3. Vzhľadom k týmto vlastnostiam sú ideálne pre automobilový priemysel. Využívajú sa však aj v každodennom živote.

KLT prepravka

Prepravky okrem toho, že sú vyrobené z vyrobené z vysokokvalitného plastu, majú aj ergonomické úchyty, ktoré umožňujú dobrú manuálnu manipuláciu či prepravu na montážnych linkách, či pri logistike.

Prepravky sa vyznačujú svojim hladkým dnom ale aj tepelnou odolnosťou (dľa údajov výrobcu odoláva teplotám -20°C až 100°C). Niektoré typy sú odolné voči olejom, tukom a väčšine kyselín a lúhov. Je vybavená plochou na nalepenie čiarového kódu, drážky sú integrované vo veku.

KLT prepravky sú dobre uskladniteľné a stohovateľné. Rozmermi sú kompatibilné s EUR a ISO paletami. Štandardne sa vyrábajú v modrej farbe, na žiadosť zákazníka je však možné farbu uspôsobiť podľa potreby. Spôsob konštrukcie umožňuje jej utesnenie plastovým vekom. To vďaka integrovaným otvorom lepšie lícuje s prepravkou.

palstove veko

Na záver už len krátko: KLT prepravky sú špecializované vďaka svojmu hladkému dnu a otvorom pre odtok kvapalín. Sú odolné voči olejom, tukom, kyselinám a lúhom. Sú tepelne odolné a stabilné, dobre uspôsobené na transport vďaka úchytom. Vhodné sú najmä pre automobilový priemysel ale aj pre bežné využitie. Keďže sú odolné voči uvedeným látkam (oleje, tuky, kyseliny, luhy) umožňujú opätovné použitie aj zapožičiavanie.