Zips je nám známy už celé roky, prišívame ho na oblečenie, pretože vďaka nemu je obliekanie a vyzliekanie odevov oveľa jednoduchšie, no podobný systém použili výrobcovia plastových vreciek, ktoré sa uzatvárajú ZIP systémom. Je to dokonalý, kvalitný a spoľahlivý spôsob ako dobre uchovať obsah vo vnútri vrecka.

Biela s farebným ZIP uzatváraním

Plastové vrecká so ZIP zatváraním nie sú nijakou novinkou, slúžia nám už dosť dlho a myslím, že každý spotrebiteľ je s nimi spokojný. Okrem toho, že máme kam uložiť predmety, ktoré dlhodobo nepoužívame alebo sa vďaka svojej veľkosti môžu postrácať či rozsypať, využívajú ich spoľahlivosť aj obchodníci. V mnohých prípadoch si totiž nevedia poradiť s drobným tovarom, ktorý musia mať na pultoch predajní, ale ich vystavenie je problematické, a práve v tom sú im ZIP sáčky naporúdzi. Vyrábajú sa z priesvitného plastu a môžu mať aj dierku, čím je ich uloženie ešte praktickejšie a jednoduchšie.

Priehľadný plast je praktický, lebo obsah vreciek sa dá zistiť iba pohľadom a netreba otvárať všetky, aby sme našli hľadaný predmet. ZIP zatváranie je kvalitné s ohľadom na to, že uzavreté vrecko neumožňuje prachu či iným nečistotám dostať sa k jeho obsahu a tie sypkejšie tovary sa zasa nevysypú a nepostrácajú. Spomínané ZIP sáčky priesvitné plasty dopĺňajú aj holografické a čierne vrecká, tiež s rovnako spoľahlivým ZIP uzatváraním.

Skrutky budú všetky pokope

Plastové vrecká či obálky, ktoré sa dajú zalepiť prostredníctvom lepiaceho pásika, sú použiteľné iba raz, no modernejší ZIP systém umožňuje otvárať ich a znova zatvárať mnohokrát. Veľkosť môžete mať tiež podľa toho, čo do nich chcete vložiť, najbežnejší je formát A4 a potom od neho odvodené menšie či väčšie rozmery, aby sa doň dokázal poskladať aj nie veľmi rozmerný textil. Takto ich ukladáme na „prezimovanie“, keď treba odložiť sezónne oblečenie, aby uvoľnilo priestor pre práve aktuálne oblečenie. Takto bude dobre uchránené aj pred možnými škodcami, ktorí sa do textilu radi zahryznú.