Aký štýl domov a budov preferujete? Každý z nás má určite nejakú konkrétnejšiu predstavu o stavbách, ktoré na neho pôsobia sympaticky a nejaké svoje predstavy o vysnívanom bývaní. Z istého hľadiska to ale máme v rukách aj my sami, resp. môžeme sa rozhodnúť pre konkrétne súčasti domu či budovy, ktoré ju spravia atraktívnejšou a modernejšou. Verte tomu, že pod takýto výsledok sa dokážu podpísať napríklad aj okná a ich štýl.

architektúra, interiér

Tie môžu byť relatívne malé a nenápadné, ale aj obrovské a teda vizuálnou dominantou stavby. Obrovské sklenené výplne tých najrôznejších tvarov, okná na mieru a podľa vašich predstáv vám ponúka hliníkové okná cenník.

Hliníkové systémy totiž umožňujú realizáciu na mieru, vo veľa prípadoch sú to teda napríklad veľké sklenené výplne, čo pôsobia naozaj luxusne. Hoci hliník je v architektúre obľúbený kvôli jeho univerzálnym vlastnostiam, teda konkrétne rozmery a tvary si môžete nechať zhotoviť pekne na mieru tak, ako to vyhovuje práve vašim predstavám. Ako by teda mala výsledná realizácia vyzerať, to záleží predovšetkým na vašich požiadavkách a preferovanom štýle.

  • Čo tým ale chceme povedať je fakt, že v takýchto prípadoch, teda ak chcete dosiahnuť možno atypickejšie a väčšie tvary okien, resp. rozmery okien na mieru, sa ako najspoľahlivejšia (hoci nie práve najlacnejšia) možnosť používajú hliníkové rámy.

budova, okno

S hliníkom sa však okrem univerzálnosti spájajú aj ďalšie, v architektúre známe vlastnosti. Ide totiž o odolný materiál, čo je určite oceniteľná vlastnosť, pretože hliníková konštrukcia nemá tendenciu podliehať rýchlemu poškodeniu, dokáže vydržať naozaj dlho a čo je podstatné- pri veľmi jednoduchej, nenáročnej údržbe. Spolu s týmito vlastnosťami sa preto viaže aj veľmi dlhá životnosť týchto okien, ktorá sa v priemere udáva na 80 až 100 rokov.

V neposlednom rade je to originálny a veľmi estetický dizajn hliníkových okien, čo v skutočnosti dokážu viditeľne skrášliť celú budovu.