S partnerkou sme mali pekný vzťah, vzájomná láska, pozornosť, ale jednostranná tolerancia a otvorenosť len z mojej strany. Pokiaľ mi partnerka povedala, že jej nie je príjemné, že mám kamarátky, obmedzil som alebo úplne prerušil kontakt s opačným pohlavím, vo vzťahu by ma ani nenapadlo sa zoznamovať s inými ženami alebo akokoľvek získavať obdiv iných žien. Partnerka však robila úplný opak, aj keď vedela, že mi nie je príjemné, že sa zoznamuje a hľadá obdiv u iných môžem. Náš vzťah bol taký, že sme spolu zaspávali, dávali si pozornosť, partnerka dostávala niekoľkokrát do mesiaca kvety, kedykoľvek sa okolo mňa nachomietla, pohladil som ju, pobozkal, objal a ona robila niekedy to isté. Plánovali sme spoločné voľno a výlety, trávenie sviatkov. Avšak ako v každom vzťahu aj u nás sa občas objavila hádka. Nie je to asi nič neobvyklé a vymeniť si názor je podľa môjho úplne normálne. Avšak je dôležité hádkou alebo výmenou názoru dosiahnuť kompromis alebo si uvedomiť, že sa má niečo robiť inak. S partnerkou sme si povedali, že máme mať každý firemný večierok, avšak na partnerke som videl, že jej nie je príjemné, že by som sa bavil niekde, kde sú kolegyne a že by som tam bol bez nej, na firemný večierok som nešiel, aby videla, že je pre mňa skutočne dôležitá ona. Jej firemný večierok má byť v čase, keď už sme mali mať spolu obaja voľno.

s

Aj napriek tomu som jej povedal, že chcem, aby tam išla, ale s tým, že ju tam zaveziem a v noci pre ňu prídem. Najprv mi povedala, že tam nepôjde a bude radšej so mnou. Dovolenka jej mala začínať od pondelka a večierok má mať práve v pondelok. V stredu sa splodila v práci, po príchode domov bola úplne iná. Ako dôvod oneskorenia uviedla ten deň dopravnú situáciu. Toto som jej veril, nemal som dôvod jej neveriť, aj keď jej správanie bolo úplne chladné. Neriešil som jej sociálne siete, aj keď jej vystavovanie sa a získavanie obdivu iných mi bolo nepríjemné a ona to vedela. Sám som nič také nerobil, nevidím dôvod, keď mám ženu, prečo by som mal chcieť obdiv iných. Každopádne v tú stredu, kedy sa zdržala, sme niečo hľadali u nej na PC a zrazu vyskočilo „užívateľ XY prijal vašu žiadosť o priateľstvo“, jej pohľad na mňa s kombináciou chladu mi dal akýsi impulz, že je niečo zle. Keď som sa jej s pokojom spýtal, kto to je, začala na mňa útočiť, že mi do toho nič nie je, ale že to je kolega, ktorý sa jej nepáči a že je tučný. Keď mi ukázala jeho profil, na fotkách je to muž, športový typ a úplne presne jej typ. Keď som sa spýtal, prečo mi hovorí, že je tučný, keď je to jej typ, opäť som schytal salvu urážok a nadávok, a že to je jej vec, s kým sa baví a vypadlo z nej, že sa zdržala v práci, pretože sa s ním zakecala (teda nie kvôli dopravnej situácii). Spýtal som sa, prečo mi toto tají, keď som jej nezakázal sa s niekým baviť. K tomu som dodal, že to pôsobí, akoby s ním niečo plánovala, keď toto robí za mojím chrbtom. Okamžitý výbuch, že z nej robím k… toto sme prešli tak, že ma zvyšok večera ignorovala. Ráno, keď som odchádzal do práce, ani sa nerozlúčila, bola chladná. Keď dorazila do práce, napísala mi, že v pondelok a utorok jej zrušili voľno a že musí byť nepretržite v práci.

s

Toto je v našej práci možné, ale keď som sa spýtal, či im teda zrušili večierok, otázku 2x ignorovala a potom z nej vypadlo, že v pondelok sa majú stretnúť v práci, potom idú na večierok a následne budú spať v práci a príde niekedy v utorok, až sa vyspí. Už mi to prišlo divné, ale veril som jej. V piatok sme spolu odišli na výlet cez noc. Aj napriek svojmu veku, a že som od 19 rokov samostatný, mám s rodičmi vzťah, že sa o mňa bojí, čo je normálne, aj v dospelosti som ich dieťa a majú záujem a právo vedieť, ako sa mi darí a čo robím. Keď som s partnerkou začal vzťah, mal som vlastné bývanie, ale po dohode som sa nasťahoval k nej, aj keď to bolo dosť ďaleko, ale stála mi za to, aby som denne odchádzal do zamestnania 1:15 jedna cesta oproti pôvodným 5-10 minútam , čo som to mal do práce. Po nasťahovaní k nej som sa však dozvedel, že sa tajne za mojím chrbtom stretáva so svojim ex. Keď som toto zistil a spýtal sa jej, ako často sa schádza a či spolu aj spia, začala na mňa útočiť a povedala, že sa mám odsťahovať. Nemal som kam ísť a tak som požiadal o pomoc rodičov, odvtedy ju rodičia nemajú radi a nedivím sa. Po rozchode sme spolu neboli asi 2 týždne a ja si počas tejto doby písal s kamarátkou, avšak nič intímne a kamarátke som písal aj to, ako partnerku milujem a chcem ju späť. Následne sme sa k sebe vrátili a kontakt s kamarátkou som ukončil.