Ak by sme mali poukázať na nejaký svojimi účinkami unikátny a originálny čaj s dlhoročnou tradíciou, potom sa musíme v tomto článku venovať čaju matcha. Ten sme spoznali na základe dlhoročnej japonskej kultúry a dodnes z hľadiska bohatých účinkov v podstate nemá konkurenciu.

  • Výhodou je, že takýto čaj sa vyrába prírodne, a to konkrétne z mladých listov, ktoré sú zdrojom množstva živín, minerálov, vitamínov a antioxidantov.

Práve tento spôsob výroby je dôvodom, prečo sú tieto čaje také prospešné pre naše zdravie a prinášajú nášmu telu (aj psychike) mnohé zdravotné benefity.Pozrime sa preto spoločne na matcha čaj účinky https://totalvital.sk/co-je-matcha

Japonský zelený čaj

Dôvodom množstva pozitívnych účinkov na ľudské telo je okrem iného vysoký obsah antioxidantov nachádzajúcich sa v tomto čaji. Príjem antioxidantov je pre naše telo dôležitý, pretože zabraňujú viacerým, a to aj ťažkým ochoreniam. Okrem toho sú zodpovedné tiež za zdravší a mladší vzhľad pokožky. O zdravý príjem antioxidantov sa zaujímajú napríklad športovci a všeobecne ľudia, ktorí žijú zdravý životný štýl. Pre zaujímavosť sa hodí poukázať na fakt, že jedna miska matchy je 5 – krát bohatšia na obsah antioxidantov než ktorákoľvek iná potravina.

Šálka čaju matcha

Tento čaj je rovnako efektívny aj na upokojenie a navodenie pokoja. Nie nadarmo matchu poznali už budhistickí mnísi a Taosti, ktorým pomáhala na upokojenie mysle pri meditácii. To však neznamená, že by sa týmto spôsobom „zdrogovali“, tieto čaje využívali práve preto, že aj napriek navodeniu pokoja zostáva myseľ bystrá a v pohotovosti. Čo sa takisto nedá povedať o každom upokojujúcom produkte. Za tieto účinky je zodpovedná aminokyselina L-Theanin obsiahnutá v čaji, ktorá vyvoláva relaxáciu mysle, ale bez ospalosti. Dodáva viac energie. Jedna miska matchy dodá energiu a vytrvalosť maximálne na 6 hodín, čo je viac, ako pri vypití kávy. Na rozdiel od konzumácie iných energetických nápojov sa však v tomto prípade nedostavia vedľajšie účinky, akými sú nervozita a hypertenzia.