Už ako malý chlapec ste túžili, že keď vyrastiete budete sa prevážať na krásnej motorke. Na motorke sa naozaj dostanete úplne všade. Je veľmi praktická a nezdrží vás žiadna kolóna. Hravo prekľučkujete pomedzi všetky stojace autá v kolóne. Je vynikajúcim riešením na rýchlu prepravu na akékoľvek miesto, kde by ste sa radi dostali. Aj pre motorky platia isté pravidlá. Mať motorku chce riadnu odvahu. Na každom kroku počujete, prečo si motorku nemáte kupovať. No vašim snom je aj tak vlastniť aspoň jednu takú. Bude vám závidieť vaše okolie? Niekto si kupuje motorku len z frajeriny, aby sa zapáčil nejakému dievčaťu alebo svojmu okoliu.

 

motorka

 

Kamaráti vás budú obdivovať a budete hviezdou vo vašej partii. Túžite po tom? No, musíte zvážiť aj skutočnosť, že motorka prináša so sebou aj veľké nebezpečenstvo aj riziko. Môžete na nej veľmi rýchlo spadnúť a dolámať si ruky aj nohy. Ostanete ochrnutý do konca svojho života. Koľko mladých ľudí sa už zabilo na svojej motorke? Mám živú skúsenosť. Môj brat mal kamaráta, ktorý bol preňho celým životom. Chodili spolu všade. Raz mu rodičia kúpili motorku k jeho osemnástym narodeninám. Samozrejme sa stal hviezdou medzi svojimi kamarátmi.

 

nová motorka

 

Prevážal sa na nej a nedodržoval rýchlosť svojej jazdy na motorke. A tak to aj skončilo. Keď mal osemnásť rokov zabil sa na motorke. Všetci ho oplakávali, ale nemohli nič urobiť. Môj brat bol mesiace z toho celý nešťastný, že prišiel o najbližšieho kamaráta, ktorého mal. No zrejme si nedal ani môj brat povedať. Pred pár týždňami si kúpil novú motorku. Áno, možno je krásna, no nezobral si ponaučenie od svojho najlepšieho kamaráta? Naozaj chce takto veľmi riskovať so svojim životom? Neviem, či sa mám z toho tešiť alebo plakať. Nechcem ísť raz na pohreb svojho mladšieho brata. Veľmi zvážte všetky okolnosti pred tým, ako si zaobstaráte svoju motorku. Neriskujte radšej so svojim životom. Buďte pevne na svojich nohách.