Nie je nič horšie, ako mať tmu vo vlastnom dome. Možno sa vám teraz zdá, že príliš dramatizujem, ale je to určite tak. Predstavte si, že sa v zime vraciate domov. Ráno odchádzate z práce, je tma, večer prichádzate a je taktiež tma. Keď sme ten dom kupovali, boli sme veľmi mladí a nevyznali sme sa do toho. Vôbec nám nedošlo, že je orientovaný na zlú stranu a že v ňom budeme mať tmu takmer celý deň. Nuž, mladosť a nerozvážnosť sa na nás podpísali, teraz musíme trpieť.

led pásek

Veď ja viem, že to všetko príliš dramatizujem, ale nemôžem si pomôcť. Naozaj ma to nebaví. Keby to bolo na mne, okamžite by som sa odsťahovala. Lenže môj manžel sa toho domu drží zubami nechtami. Povedal, že z neho nikdy neodíde, aj keby už slnko nikdy nevyšlo na oblohu. Je trochu melodramatický, ale čo s ním mám robiť? Jediné, čo mi zostáva, je vymyslieť perfektné riešenie, aby sme boli všetci spokojní.

Najprv som rozmýšľala nad tým, že urobím kompletnú prerábku nášho domu. Aj tak v ňom žijeme už veľmi dlho, takže by sa nič nestalo, keby som v ňom urobila nejakú radikálnu zmenu. Lenže môj manžel sa opäť nestotožňoval s tým, že chcem náš dom premeniť na ultra moderný príbytok. Taktiež by sme sa na pár týždňov museli odsťahovať, aby sa všetko zvládlo porobiť bez zbytočných a zdĺhavých rekonštrukcií. Aj keď s tým môj manžel nesúhlasil, ja som bola rozhodnutá. Náš domov jednoducho potreboval nejako oživiť. Chcela som, aby mu niečo dodalo aspoň nádych modernosti, a potom ma to zasiahlo ako blesk z jasného neba. Riešením sú led svetla.

telefon

Že mi to nenapadlo skôr! Niečo také jednoduché, čo sa v poslednej dobe objavuje naozaj takmer v každej domácnosti a ja tu slepnem pri stolnej lampe a obyčajnej žiarovke, ktorá už dávno patrí do odpadu. Takto nielen, že nášho domu zbavím tmy, ale dodám mu ešte aj rôzne farby, ktoré tak dlho potreboval.