Z nasledujúceho postupu sa jednoznačne naučíte, ako poslať mapku s vašou aktuálnou polohou kontaktom v aplikácii WhatsApp.
1. Otvorte aplikáciu WhatsApp. Je to zelená aplikácia s bielou ikonou telefónu. Ak ste si ešte nestiahli danú aplikáciu, tak si najprv nainštalujte pred pokračovaním.
2. Klepnite na kartu Rozhovory. Táto možnosť je v spodnej časti obrazovky. Tu si môžete vybrať konverzáciu, v ktorej chcete pokračovať alebo ktorú chcete nadviazať.

aplikace.jpg

3. Klepnite na konverzáciu. Tým sa otvorí rozhovor s príslušným kontaktom. Môžete tiež kliknúť na ikonu „Nová správa“ v pravom hornom rohu stránky „Diskusie“ a potom vybrať kontakt, ktorému chcete napísať novú správu.
4. Ťuknite na položku „plus“ (+). Nachádza sa v ľavom dolnom rohu obrazovky. Táto možnosť  vám otvorí ponuku, z ktorej si môžete vybrať čo chcete poslať.
5. Vyberte položku „Poloha“. Táto možnosť sa nachádza v dolnej časti otvorenej ponuky.
6. Ťuknite na položku „Odoslať vašu polohu“. Je to pod mapou v hornej časti obrazovky. Ak tak urobíte, pošlete mapu s červeným kolíkom, ktorý označuje vašu polohu. Váš príjemca môže klepnúť na šípku „Zdieľať“ v ľavom dolnom rohu obrazovky a potom klepnúť na položku Otvoriť v aplikácii Mapy. Najprv je potrebné, aby ste klepnutím na položku „Povoliť“ umožnili aplikácii prístup k nastaveniam polohy.

gps.png
 
Nezabúdajte, že väčšina telefónov vyžaduje zapnutie Wi-Fi na správne fungovanie GPS a
nezdieľajte svoju polohu s cudzími ľuďmi alebo v skupinových konverzáciách, v ktorých sa nachádzajú osoby, ktorým nedôverujete.
WhatsApp začal ako alternatíva k SMS. Daný produkt teraz podporuje odosielanie a prijímanie rôznych médií: textových správ, fotografií, videí, dokumentov a polohy, ako aj hlasových hovorov. Správy a hovory sú zabezpečené  šifrovaním, čo znamená, že žiadna tretia strana vrátane aplikácie ich nemôže čítať alebo počúvať. Za každým rozhodnutím o produkte je túžba spoločnosti, ktorá vytvorila danú službu, nechať ľudí komunikovať kdekoľvek na svete a hlavne bez prekážok.