Bývanie, pracovné prostredie či nákupné centrá, ale aj všetky ostatné komerčné budovy sa stavajú so zreteľom na požiadavky súčasných trendov v architektúre, hlavne praktickosť, nadčasovosť a spoľahlivosť. Materiály sa používajú prvotriedne, s nízkymi nákladmi na udržiavanie počas životnosti stavieb a ekologickosťou. Nerez patrí k materiálom, ktoré si našli cestu do každého interiéru, ale s obľubou sa využíva aj vo vonkajšom prostredí.

Neprekombinovaný štýl a kvalitný materiál

Charakteristické vlastnosti jednotlivých materiálov ich predurčujú na použitie väčšinou podobných produktov, nerez však poskytuje veľmi široké možnosti využitia, od príborov až po priemyselné produkty. Novostavby rátajú s nerezovým zábradlím lmmont.sk ako súčasť schodísk či balkónov, častokrát v spojení so sklom alebo drevom, čo sú veľmi praktické, zároveň však aj dizajnovo pútavé prvky.

Pri rekonštrukciách stavieb sa nemusíme obmedzovať len na využívanie už použitých materiálov, nerez je nadčasový a vhodný ku každému štýlu interiéru, zábradlie z neho bude ozdobou tak bytov či domov ako aj kancelárií, obchodných či iných administratívnych priestorov. Zostrojené zo stĺpikov vytvorí jednoduché, ale efektné zábradlie, kotviť ho môžeme do podlahy zhora alebo z bočnej strany.

Ak chceme trocha živší typ zábradlia, spojiť nerez so sklom môže byť dobrá voľba. Základná stĺpiková konštrukcia bude prepojená sklenenými platňami, z bezpečnostného skla a vo farbe či s nejakými grafickými vzormi, ktoré budú tlačené priamo na skle, môžeme stvoriť netradičnú dvojicu, ktorá naplno prebudí každý priestor a vytvorí z neho príjemné miesto. Zábradlie pri exteriérovom schodisku však treba vyrobiť z odolnej ocele, to znamená, že by mala vydržať aj nepríjemné mrazy, agresívne slnečné žiarenie, dážď a nečistoty najrozličnejšieho druhu.

Exteriér si tiež zaslúži eleganciu

Pred samotnou výrobou zábradlia z nerezu sa treba poinformovať o približnej cene, pretože tento materiál je exkluzívnejší, a teda aj cena za zábradlie bude vyššia, vplyv na ňu má množstvo nerezu, jeho druh, spôsob konštrukcie, ale aj napríklad potrebu vyrobiť nejaký atypický prvok a podobne, no slúžiť bude vám a užijú si ho ešte aj vaše deti.