Posteľ bez matrace je, ako dom bez strechy. Bez matrace sa na posteli nevyspíte nech už je vaša posteľ akákoľvek kvalitná.Preto dobre zvážte aký matrac sa rozhodnete kúpiť. Základným parametrom pri výbere matracov, na ktorý si treba dať pozor je tvrdosť. Tvrdosť matracov sa označuje na stupnici od 1 po 5. Pritom vyššie číslo znamená pevnejší matrac. Ale stretnúť sa môžete aj so stupnicou s označením H1 po H4. Môžete sa stretnúť, aj s označením napríklad stredná tvrdosť, mäkká tvrdosť, pevná tvrdosť. Stupne tvrdosti sa môžu líšiť od každého jedného výrobcu.

Matrac

Pre váš spánok je veľmi dôležité, aby ste mali kvalitný a pohodlný spánok. Komfort, ktorý vám matrac ponúkne je pre vás veľmi dôležitý. Preto v praxi platí, že čím na kvalitnejšom matrici spíte tým je váš spánok lepší. Odporúča sa, aby matrac ladil k vašej postavy. Spánok je dôležitý pre správne fungovanie do ďalšieho dňa, a preto rozhodne nepodceňujte kvalitu a komfort matraca, na ktorom spíte. Niektoré matrace sú vhodne pre ľudí, ktorí majú alergiu alebo astmu. Poťahy takýchto matracov majú špeciálnu anti alergickú a anti bakteriálnu úpravu. Je dobre si zvoliť taký matrac, ktorí budete mohli dvakrát do roku vyprať.

Matrac

Typy matracov
Pružinové matrace disponujú vysokou vzdušnosťou sú, preto vhodne pre alergikov. Pružinové matrace môžu byt bonellove alebo taštičkové. Matrace sú cenovo dostupné. Ďalším obľúbeným druhom sú latexové matrace. Sú veľmi stabilne a elastické. Matrace sú ideálne na polohovacie rošty. Pri stlačení matrace sa ich povrch ihneď vráti do pôvodného tvaru. Penové matrace sú veľmi ľahké, preto sa s nimi ľahko manipuluje. Ich penový materiál spôsobuje, že vaše telo sa na ňom dokonale prispôsobuje. Výmena matrace sa odporúča každých 8 rokov, ale ak spozorujete na svojom matraci zníženú elasticitu, alebo bolesti chrbta, ktorý mohol váš starý matrac spôsobiť neváhajte a tento matrac okamžite vymeňte. Všeobecne odporúčanie znie, že matrac by mal byť o 25 cm dlhší, ako je výška jeho majiteľa, ktorý ho užíva.