Výber matraca by nemal byť ľahostajným rozhodnutím, pretože pokiaľ nechcete nový matrac kupovať http://www.raketak.sk/zlava-kupovanie-zbytocnosti/ každý rok, oplatí sa priplatiť za kvalitu. Predsa len väčšinou kupujeme matrac za tým účelom, aby nám vydržal v dobrej kvalite až niekoľko rokov, pričom má zabezpečiť zároveň aj dobrý a pohodlný spánok. Preto pokiaľ chcete mať naozaj poriadny matrac, ktorý bude mať dlhú životnosť a nepreleží sa po pár mesiacoch používania, je potrebné porovnať viaceré alternatívy. V prípade, že neviete či by ste chceli skôr matrac penový, pružinový, latexový, taštičkový, prípadne iný druh matraca, nechajte si poradiť od odborníka, ktorý vám určite odporučí ideálny matrac k vašej posteli.

dobrý spánok

Ak však máte vami preferovaný druh matraca, ktorého výberom ste si istý, tým pádom sa kategória vášho výberu zužuje a odborník na matrace vám bude vedieť poradiť podrobnejšie. Veľmi obľúbenou kategóriou matracov sú napríklad matrace pružinové s taštičkami, ktoré sa dokážu dobre prispôsobiť pri spánku polohe tela, ale taktiež vďaka pružinám poskytujú aj skvelú podporu pre chrbticu. Pri záujme o kúpu práve taštičkového matraca odporúčame napríklad zaujímavý model matracov EPIC, ktoré sú jedinečné svojím spojením inovatívnej WATERGEL peny a prírodného latexového vlákna.

pohodlná posteľ

Matrace EPIC Segum pozostávajú zo 7 zón taštičkových pružín, ktoré predstavujú ideálne anatomické oblasti, tvorené až 500 pružinami. Čo sa týka penovej časti tohto modelu matraca, technológia WATERGEL je špeciálny typ peny, ktorá je vďaka gélu veľmi hustá, takže pre telo zabezpečuje maximálne pohodlie, je prispôsobiteľná a umožňuje matracu sa odvetrávať, pretože je vzdušná. Okrem toho ponúka kvôli využitému gélovému materiálu pocit ležania „na vode“, avšak nejde o rovnaký efekt, ako pri vodnej posteli. Prírodná platňa, ktorá je súčasťou matraca EPIC, je zase vyrobená zo spojenia prírodných materiálov, ako je latex (kaučukovníkové mlieko) a kokosové vlákno z kokosových orechov.