Pri kempovaní sa vám môžu hodiť zips vrecúška s posuvným jazdcom. Mohli by sme tu uviesť niekoľko príkladov ich využitia:

Toaletný papier a papierové obrúsky – tieto papierové predmety by ste nemali nechávať vonku napospas dažďu a vlhkosti, akonáhle navlhnú, nebudú vám na úžitok. Najmä rozmočený toaletný papier vám neposlúži tak, ako by mal.

toaletný papier

Papierové mapy – kto je rozumný a prevádzkuje turistiku, nespolieha sa na mobilný telefón a navigáciu, ale používa osvedčené papierové mapy. Keď sa vám mobil v teréne vypne a pôjde o technickú závadu alebo vybitú batériu, nebude vám k ničomu, ale papierovej mape sa nič také neprihodí. Uložte si ju do vrecka so zipsom.

dievča s mobilom

Mobil a tablet – elektroniku pri kempovaní tiež radšej ukladajte do vrecúšok so zipsom, vlhkosť a voda si s nimi príliš nerozumie a bola by škoda o ne prísť, najmä pokiaľ sa nejedná o lacné výrobky.

Hygienické potreby zip vrecká s posuvným jazdcom sú ideálne na ukladanie drobností, kam patria napríklad vložky a tampóny, medzizubné kefky, hrebene, spony do vlasov, krémy, šampón, kondicionér, pracie gély a tablety atď.

Písacie potreby – vo vrecku môžete mať uložené rôzne písacie a výtvarné potreby. Vnútri vrecúška zostanú v suchu a nerozmáčajú sa. A tiež sa nikam nerozkutúľajú.

Hračky – ak si beriete so sebou hračky, potom je vrecko so zipsom opäť tým, čo vám poslúži na ich úschovu. Môžete do nich vložiť dieliky puzzle, diely stavebnice, hracie karty a kocky, figúrky, omaľovánky a mnoho ďalších drobných predmetov v tejto kategórii.

Trvanlivé potraviny – v kempe budete mať pod stanom uložené aj potraviny. Tie trvanlivé môžu byť vo vreckách so zipsom. Patria sem napríklad strukoviny, orechy, sušené ovocie, strúhanka, múka, cukor, soľ, káva, čaj, ryža, pohánka, pšeno, celozrnné cestoviny.

Krmivá pre zvieratá – pokiaľ s vami na dovolenku cestujú aj zvieratá, do vrecúšok môžete vložiť sušené krmivo – granule a podstielku.