Každý z nás dobre vie, že základom pohody a dobrého zdravia je vyvážená strava, fyzická aktivita. Niekedy sa však stane, že na nás doľhne bremeno povinností a úloh, ktoré musíme dennodenne vykonávať. Vtedy si povieme, že jednoducho toľko úloh zvládnuť nedokážeme a častokrát nás pritom ťaží pocit viny. v živote jednoducho prídu chvíle, keď nás trápia stres, úzkosť a depresia. Dnešný svet je rýchly a náročný plný zmätku a tak rastie počet ľudí, ktorí trpia rôznymi psychickými poruchami. Denne sme zavalení množstvom povinností a nie sme častokrát schopní riešiť toľko vecí naraz.

Zdravý životný štýl

Stres, úzkosť a depresia trápia čoraz väčšie množstvo ľudí. Ako však rozpoznať negatívne myšlienky? Ako zistiť, či Vás budú motivovať k nežiaducemu správaniu alebo premýšľať negatívne? Vyhnite sa takýmto negatívnym myšlienkam a Váš životný štýl zamerajte na morálne princípy a hodnoty, ako sú poctivosť, spravodlivosť, zodpovednosť, rešpekt voči ostatným, úprimnosť a čestnosť. Rozvíjajte tie správne hodnoty a zásadový život.  Ak sa budete riadiť týmito princípmi, budete spontánne a prirodzene pestovať pestovať optimistické myšlienky, čo prinesie priaznivé výsledky.

Zdravie, zdravé jedlo

Veci, ktoré robíme, emócie, ktoré cítime, choroby, ktorými trpíme, toto všetko má pôvod v našich myšlienkách. Každý človek môže kontrolovať svoje myšlienky a ovládať svoju vôľu. Medzi myšlienkami, správaním a stavom mysle je jasná spojiť. Myslíme preto pozitívne, neprepádajme pochmúrnym myšlienkam, a čo je veľmi dôležité, udržujte svoje telo stále v pohybe, buďte aktívny. Vaše telo a myseľ sa Vám odvďačí. Nech ide o čokoľvek, ovládajú nás naše myšlienky a preto ich musíme usmerňovať, tlmiť alebo odmietať alebo pestovať. Mnohí z nás vedia, čo treba urobiť, keď nás bolí brucho, hlava, alebo dostanete chrípku, ale len málo ľudí vie, čo treba urobiť, keď sa ich zmocní úzkosť, ustráchanosť, ustarostenosť, nervozita, nepokoj či netrpezlivosť. Toto sú toxické stavy mysle, ktorým sa musíme naučiť čeliť. Dbajme preto o svoje zdravie a nepodceňujme ani tie najmenšie príznaky, pretože vždy je čas niečo zmeniť, niečo riešiť. Ide predsa o naše zdravie!