Vlastníci kanalizačných a odpadových potrubí majú o jednu povinnosť viac, musia sa starať o ich čistotu a schopnosť prevádzky. Mnohí sa už presvedčili o tom, že zanedbanie tejto starostlivosti ich následne stojí viac finančných prostriedkov a komplikácií pri ich odstraňovaní, preto sa obracajú na profesionálov, firmu, ktorá potrubie monitoruje a v prípade potreby aj vyčistí.

Prietok musí byť voľný

Pravidelná starostlivosť o odpadové potrubie sa nám vráti v podobe fungujúcej a bezproblémovej prevádzky. Moderné metódy už zavítali aj do tohto odvetvia a v súčasnosti sú postupy už oveľa prepracovanejšie, technológie moderné a výsledky perfektné. Krtkovanie je však stále používaný názov pre elektromechanické čistenie potrubia, ktoré sa dnes už vykonáva s pomocou elektromotora, ten svojou silou roztočí a rozvibruje napojenú dlhú oceľovú strunu, ktorá v upchatom potrubí odstraňuje všetky nanesené nečistoty. Takto http://www.topky.sk/cl/100313/1682975/Takto-skoncil-Ples-v-opere-2018–Kollar-v-naladicke–gentleman-Mnahoncak-a-Malachovskej-nehoda- dosiahneme jeho priechodnosť rýchlo, ekologicky a bez poškodenia.

Silu vody pod vysokým tlakom je možné využiť aj pri tejto práci, vysokotlakové čistenie je práve čistenie odpadov Ab-krtkovanie.sk metóda, ktorá je založená na vytláčaní vody vysokotlakovým čerpadlom do hadice dlhej takmer 100 metrov, pričom so sebou strháva všetko, čo jej stojí v ceste, mastnotu, špinu a nečistoty nalepené na povrchu potrubia. Zariadenie s čerpadlom je zabudované vo vozidle, takže sa dostane všade. Nevýhodou pri tomto spôsobe čistenia je možnosť vytopenia okolia vodou, preto je vhodné len do určitého prostredia.

Ohyby a kolená na potrubí

Včasný zásah pri problémoch s upchatým potrubím vám ušetrí množstvo problémov, ale ak už taký stav nastane, tak volajte firmu ab-krtkovanie.sk, sú k dispozícii nonstop, prídu aj počas voľných dní či sviatkov. Pomôžu vám aj s inými inštalačnými prácami, vykonávajú aj trasovanie a monitoring potrubia, takže kompletné služby pri starostlivosti o kanalizáciu.