Určite sme sa už takmer všetci stretli s krátkou históriou džínsoviny alebo inak nazvanej aj rifľoviny. V posledných rokoch sa začal aj u nás používať tiež názov denim pre tento druh tkaniny. Samozrejme, že ide o rovnakú tkaninu, len sú názvy odvodené z rôznych období jej histórie. Aj tým, ktorým história rifľoviny nie je taká známa vedia určite aspoň to, že džínsy alebo rifle boli najprv pracovný odev, ktorý sa neskôr stal akousi klasikou a nosí sa takmer stále aj v iných príležitostiach ako len na prácu. Napriek rôznym módnym vlnám a štýlom udržal sa v našich šatníkoch. A raduje sa veľkej obľube či už z praktického alebo estetického hľadiska. Mohli by sme teda tvrdiť, že tento kus odevu je nadčasový, a že bude moderný pravdepodobne vždy. Avšak aj móda riflí podlieha určitým módnym trendom. V súčasnosti už existuje veľký výber model a strihov. Takže si vybrať môže naozaj každý a ani vám by nemala chýbať niečo rifľové v šatníku. Ako sme už povedali tento odev je nadčasová klasika a dá sa skombinovať naozaj so všetkým, čo máte v skrini. S modrou, bielou a čiernou rifľovinou môžete skombinovať naozaj úplne všetko, s ostatnými farbami, by ste mali byť trochu opatrnejší ale ako sa hovorí fantázii sa medze nekladú. Rifľovina má ešte jednu veľkú výhodu a to tú, že si ju môže obliecť hocikto, ide totiž ku každej postave. Stačí si len vybrať správnu farbu a strih. Jeans shop má rifle pre každú z vás, stačí si len vybrať, ktorý štýl sa vám najviac pozdáva a v akom type (strihu) nohavíc sa cítite dobre. My vám teraz ukážeme, že sa rifle dajú kombinovať naozaj so všetkým a nemali by chýbať v šatníku žiadnej ženy. Ak si však aj naďalej myslíte, že to čo píšeme nie je celkom tak a práve vy ste typ ženy, ktorej sa rifľovina nehodí, my vám teraz ukážeme, že sa mýlite.

móda pre každého

Ste zasnená romantička?

Páči sa vám čipka, rôzne malé perličky, dekorácie a iné malé doplnky, ktoré tešia vašu romantickú dušu? Nosíte radšej voľné romantické šaty s kvetinovým vzorom a po nohaviciach siahnete málokedy? Aj v takomto prípade sa rifľovina dá pekne skombinovať so všetkým spomenutým. Čo tak skombinovať nejaké pekné romantické šaty s jednoduchou rifľovou bundou doplnenou o nejaké perličky a čipky. Pomerne často sa u rôznych výrobcov môžeme stretnúť s našitou čipkou, alebo výšivkou na rifľovine, ktorá jej dodá romantický vzhľad a ľahkú eleganciu, aby rifľovina nepôsobila tak stroho. Možno by ste mohli trochu experimentovať a obohatiť svoj šatník aj nejakou rifľovou sukňou obohatenou nejakou romantickou aplikáciou, či skúsiť nohavice v takomto štýle.

Ak ste typ, ktorá sa rada ležérne oblieka?

Rifle sú pre vás tá správna voľba. Už sme spomenuli, že sa rifle dajú kombinovať naozaj so všetkým. Takže ak radi nosíte oversize tričká alebo svetre, určite nič nepokazíte tým, že ich skombinujete s nejakými džínsami. Dokonca je to v súčasnosti veľký hit. Veľkou výhodou pre vás je aj to, že džínsy stačí oprať v studenej vode a po vyschnutí ich môžete len rýchlo navliecť na seba a opäť bez problémov nosiť.

Nemáte rada výstrednosti a najradšej ste šedá myška?

Vtedy sú džínsy ako stvorené pre vás. Pozerali ste sa v autobuse na zástavke alebo na ulici, koľko ľudí prešlo okolo vás nosiac tento kúsok odevu? Stačí ak si k džínsom dáte hocijaké jednoduché tričko a ste pripravená do kancelárie, obchodu, či na prechádzku po parku. Na to aby ste pôsobili upravene a aj sama sebou vám stačí jednofarebné trička a klasický strih džínsov bez akýchkoľvek vzorov alebo aplikácii, ktorý nejako neupúta pozornosť. No aj napriek tomu urobíte na ľudí dobrý dojem a okrem toho sa bude cítiť dobre a sama sebou.

rifle

Možno ste typ ženy, ktorá má rada extravaganciu a rifle sa vám zdajú nudné a všedné?

Máte pocit, že rifľovina nie je práve materiál, ktorý by vás prilákal, aby ste ho kúpili? Nemusí to byť tomu tak. Dnes už je veľmi veľká farebná škála tejto tkaniny, ktorá môže svojou farebnosťou zaujať aj typ ženy ako ste napríklad vy. A možno vám rifľovina pomôže práve v tom, že svojou všednosťou umožní nejakému extravagantnejšiemu kúsku predstaviť sa v plnej sile. Keď to doplníte ešte o nejaké módne doplnky, mohla by to byť pravá senzácia.

Ste drsná žena, ktorá to chce dať všetkým najavo?

Už kovboji poznali fakt, že rifľovina ide ruka v ruke s kožou. Takže ak sa tohto poznatku budete držať aj vy, určite všetkým bude jasné, s kým majú do činenia.

Najradšej siahnete po klasike?

Ste typ ženy, ktorá sa najlepšie cíti v sukňovom a nohavicovom kostýme a nevie si na sebe predstaviť nič iné? Možno keď skúsite klasický strih riflí v kombinácii so sakom a nejakou blúzkou vytvoríte perfektný biznis look. Aj sama zistíte, že to nie je až taká zlá zmena a vy sa aj naďalej budete cítiť sama sebou.

V športovom sa cítite najlepšie?

Rifľovina je jedna z materiálov, po ktorom siahne veľmi veľa ľudí, keď je v otázke nejaký rekreačný šport. Možno najmä v zimnom období, vďaka hrubosti materiálu. Predsa len prvotne boli rifle pracovný odev, nemali by sme na to zabúdať. Určite teda nie je chybou keď skombinujete rifľovinu s nejakým športovým tričkom, šiltovkou alebo športovou bundičkou, aby ste vyzerali športovo, moderne a dobre zároveň.

Nech ste akýkoľvek typ ženy, určite by vám jeden kúsok tohto odevu nemal chýbať v šatníku. S čímkoľvek sa ho rozhodnete skombinovať, vždy to budete vy, jedinečná a krásna.